[:pl]W czwartek 8 września w Gdańskim Parku Technologicznym odbył się Finał Space3ac – programu wspierającego rozwój polskiego sektora kosmicznego. Zwycięzcą tegorocznej edycji i najlepszym projektem wykorzystania technologii kosmicznych dla celów komercyjnych okazał się Farm Scanner – aplikacja mobilna dla rolników. Autorzy projektu otrzymali dziś od funduszu Black Pearls VC nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. złotych na dalszy jego rozwój. Nagrodę wysokości 10 tys. zł za najbardziej innowacyjny i perspektywiczny produkt ufundowaną przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną otrzymał zespół, który stworzył rozwiązanie uczące kierowców flotowych ecodrivingu.
Farm Scanner to jeden z 6 zespołów, które przez 6 tygodni (w lipcu i sierpniu tego roku) pracowały w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w ramach akceleratora Space3ac. Akcelerator Space3ac pozwolił nam na wyjście ze środowiska stricte badawczego i nadanie naszemu projektowi kontekstu biznesowego. Ruszamy komercjalizować nasz pomysł i wiemy jak to zrobić, a otrzymana nagroda z pewnością nam w tym pomoże – mówi Karolina Wróbel z Farm Scannera.
Space3ac to jedyny w Europie program rozwijający projekty, które adaptują technologie sektora kosmicznego dla potrzeb biznesu. Polska ma ogromny potencjał w tej dziedzinie – mówi Wojciech Drewczyński z Black Pearls VC, jeden z organizatorów programu. – Space3ac dostarczył polskiemu sektorowi sporo pozytywnej energii właśnie po to, by ten potencjał uruchomić.”
Space3ac to ciekawe doświadczenie dla Strefy, wpisuje się w nasza misję łączenia dużych firm i inwestorów ze startupami. – mówi Mateusz Maksymiuk, Dyrektor Działu Projektów Strefowych w PSSE. -Wspólnie z partnerami tej edycji, pracujemy już nad kolejną inicjatywą akceleracyjną.
Zwycięski zespół Farm Scanner jest jednym z 54, które zgłosiły się do Space3ac i jednym z sześciu, które przetrwały intensywną fazę akceleracyjną programu. W jej trakcie zespoły pracowały z mentorami nad rozwinięciem swoim pomysłów w kierunku gotowych rozwiązań. W gronie mentorów Space3ac znaleźli się m.in. wysokiej klasy eksperci z Polskiej Agencji Kosmicznej, Global Space Institute, Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Na Demo Day obecni byli także inwestorzy. Uczestnicy Space3ac wraz z autorami projektów programu POSITION, wspierającego innowacyjne rozwiązania z zakresu nawigacji satelitarnej. Ewentualne zaangażowanie funduszy inwestycyjnych w któryś z projektów jest jak najbardziej możliwe, biorąc pod uwagę ilość pytań, które zadawali zespołom podczas prezentacji.
W wyniku prac akceleratora powstały:
Farm Scanner
Kompleksowy system informacji dla sektora rolniczego. Rolnicy w oparciu o mapy powstałe dzięki danym satelitarnym będą np. wiedzieć kiedy rozpocząć zbiory oraz kiedy i ile nawozów mają użyć. Celem systemu jest umożliwienie rolnikom zwiększenia efektywności ich upraw.
Skybox
Rozwiązanie, którego celem jest udostępnienie skoczkom spadochronowym dokładnych informacji dotyczących przebiegu wykonywanych przez nich skoków oraz ostrzeganie ich przed kolizjami.
S4T
Projekt w pełni automatycznego i samodzielnego drona, którego zadaniem będzie monitorowanie terenów budowy i innych obszarów wymagających nadzoru i ochrony przed intruzami.
Autodron
Zespół pracuje nad projektem samodzielnie przemieszczającej się dzięki sygnałowi GPS łodzi, która za pomocą echosondy wykona pomiary dna morskiego, co umożliwi wykonanie precyzyjnych map linii brzegowej.
SILEX Clouds
Projekt narzędzia wykorzystującego dane Obserwacji Ziemi (EO), którego przeznaczeniem jest dostarczanie informacji dla producentów energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. SILEX Clouds będzie informował między innymi o burzach piaskowych, czy innych zdarzeniach wpływających na efektywność urządzeń produkujących energię.
Hypermiles
Rozwiązanie dla branży transportowej, którego celem jest obniżenie zużycia paliwa poprzez korygowanie stylu jazdy kierowców i uczenie ich ekonomicznej i ekologicznej jazdy.Za pomocą GPS oraz specjalny czujnik dotykowy zamontowany pod pedałem gazu, Hypermiles pomoże każdemu kierowcy zostać mistrzem eco-drivingu.
Partnerzy programu Space3ac: Miasto Gdańsk,Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Black Pearls VC, Blue Dot Solutions, Interizon, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, ESA ESRIN, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Polska Agencja Kosmiczna, Creotech Instruments SA, O4, Inkubator Starter, ITTI, GMV.

QU7A0120 QU7A0126[:]

KONTAKT

Pozwól nam usprawnić Twój biznes


Masz pytania do Nas? Chcesz z nami współpracować?

Marketing i sprzedaż:
Sekretariat:

  ul. Rubież 46, 61-612 Poznań

  Dane rejestracyjne spółki


  Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS: 0000186080

  NIP: 781-10-19-801
  REGON: 630400909

  Kapitał Zakładowy: 1 295 000 PLN

  Usługi


  Java Spring

  React.js

  Node.js

  Android

  React Native

  Architektura IT

  Modelowanie procesów

  Projektowanie UX/UI

  Biometria

  Sensory CBRN

  Sieci sensorów

  Detekcja obiektów

  Copyright © 2020 iTTi Sp. z o.o. Polityka Prywatności