Blog

Home / blog
itti

Udostępnić klientowi wersję testową w 30 minut

Wielu klientów chce dzisiaj jak najszybciej “dotknąć” narzędzia i przekonać się czy faktycznie działa i się im “spodoba”.

System, który obejmuje raportowanie wykonania zadań na stanowiskach wykonawczych – jak Contra – nie jest łatwo udostępnić w taki sposób, ponieważ wyniki monitorowania można obejrzeć jedynie po zaraportowaniu wykonania tych zadań na tablecie przystosowanym do pracy na hali produkcyjnej. Takiego urządzenia nie sposób udostępnić w tak krótkim czasie. Żeby klient mógł zacząć naprawdę “zaraz” i zobaczyć cały proces w systemie – rozpoczęliśmy wdrożenie systemu raportowania przez www. 

Rozwiązanie to może służyć mniejszym firmom, które nie wykonują tak wielu zadań w jednostce czasu lub jako rozwiązanie awaryjne. Daje też najszybszą możliwość udostępnienia wersji demonstracyjnej.

Przy okazji (w prawym dolnym rogu) przykład zaprezentowania całego procesu projektowania UX na sekwencji mockup’ów przygotowany w overflow.io.  

 

itti

Wszystkie zdalne spotkania „pod ręką”

Nasi mentorzy, w zależności od pytań mentees, czasem dzielą się sprawami dużej wagi, ale czasem pojawiają się proste, codzienne, drobne rozwiązania jak na przykład to.

  • Masz wiele regularnych spotkań na zoom, a linki jakoś giną i nie zawsze łatwo je odszukać w mig?
  • Dodaj pasku zakładek przeglądarki katalog spotkania / zoom i wstaw tam stałe zakładki do spotkań.
  • Spotkanie się zaczyna? Klik i gotowe ;)
itti

management30.com #Workout – książka, którą warto mieć na półce

Książka, którą warto mieć na półce w każdej organizacji? https://management30.com/books/workout/. Najlepsza rekomendacja? Oto jedna z reakcji świeżo wyciągnięta z rozmowy, w ramach naszego programu mentoringowego.  

Dzięki! Zacząłem czytać to Management 3.0 – wygląda obiecująco (wstęp mocno oddaje moje podejście i dlaczego chce trochę zgłębić temat – „most knowledge workers, such as engineers, teachers, consultants, and designers, don’t realize that they are also (to some extent) responsible for management stuff”).

itti

Jak przeprowadzać refactoring?

Jak przeprowadzać refactoring? 🧐 To proste, każdy pewnie coś odpowie, ale kiedy unikać refactoringu? 🤓 To już znacznie ciekawsze pytanie – a takie staramy się “rozwiązywać” na naszych Agile Talkach 💬.
To kontrowersyjne pytanie wcale nie jest bezzasadne. Robienie refaktoryzacji w momencie, gdy jesteśmy blisko dnia releasu projektu, brakuje czasu na przetestowanie zrefaktorowanego kodu ani na pokrycie go testami, może spowodować więcej szkód niż pożytku… 😲 Warto również zastanowić się, czy refaktoryzacji poddawać feature’y, które od dłuższego czasu nie są i nie będą rozwijane.
And last but not least ❕👉, nierzadko koszt refaktoryzacji kodu jest znacznie wyższy niż przepisanie go 👀